Shrnutí 10.kola okresního přeboru

28.10.2014 11:48

V posledním říjnovém týdnu se odehrálo 10.kolo OP na Chomutovsku. Šlágr kola se odehrával v Jirkově, kam zajížděli horské Vejprty, Slovan ještě nepoznal chuť porážky na venkovním pažitu. Další velice zajímavé utkání se odehrávalo na trávníku vedoucího celku Perštejna, ten hostil Otvické sokoli. Ve velmi chladném počasí cestovala do hor Kadaň, v souboji s beznadějně poslední Kovářskou byla jasný favorit. Spořice „B“ se po první výhře v sezoně chystali na venkovní zápas ve Vilémově, který chtěl doma jednoznačně prolomit čtyř zápasové čekání na vítězství. Místečtí sokoli usilovali o nápravu z nepovedeného zápasu z Vejprt, jejich soupeřem jim byli na domácím hřišti Rašovice, jenž neoplývají zrovna oslnivou formou ale překvapit umějí. V nedělním utkání doma hostili Údlice „B“ Droužkovický slavoj. Údlice na domácím hřišti prohráli zatím pouze jeden zápas a nic na tom nehodlali měnit, Droužkovice posílené o výhru proti lídrovi měli na co navazovat.

VÝSLEDKY 10.KOLA OP

TJ SPARTAK PERŠTEJN - TJ SOKOL OTVICE   5:4 PK   ( 0:3 )

TJ JISKRA KOVÁŘSKÁ - SKP KADAŇ                1:3   ( 1:2 )

TJ SOKOL VILÉMOV - 1.FC SPOŘICE „B“        3:0   ( 1:0 )

TJ SOKOL MÍSTO - FK RAŠOVICE                     1:0   ( 1:0 )

1.SK JIRKOV - TJ SLOVAN VEJPRTY                 3:2   ( 2:2 )

TJ SOKOL ÚDLICE „B“ - SLAVOJ DROUŽKOVICE     5:0   ( 3:0 )

Shrnutí - Jirkovské „statky“ porazili ve vyrovnaném zápase Vejprty a přichystali jim tak první porážku z venkovních hřišť. Perštejn byl po prvním poločase blízko další bodové ztrátě, když prohrával už 0:3. Famózním druhým poločas nakonec zvrátili zápas do penaltového rozstřelu, ve kterém rozhodli o cenných 2 bodech. Kovářská stále čeká na první body v sezoně, s Kadaní doma znovu prohrála. Kadaň potvrzuje svou zlepšenou formu v posledních zápasech. Spořice „B“ nenavázali na domácí výhru a z Vilémova se vrátili s prázdnou, ten naopak slaví výhru po 4 zápasech. Místeční doma i s dávkou štěstí a dobře postavených tyčí porazili Rašovice jedinou brankou. Potvrdili tak, že na domácím hřišti se jim tuto sezonu daří. Zakončení 10.kola patřilo Údlicím. Ti nedopustili na svém hřišti žádné velké drama. Droužkovice nakonec smetli pověstným „bůrem“ a srazili jim hřebínek.